Klíšťák Ixoderm

Článek

Klíšťák Ixoderm – Účinný pomocník proti klíšťatům

Zpět na Články

Blíží se období výskytu klíšťat, ale jak si s nimi poradit? Způsobů je více. Nejvíce se mi osvědčil přípravek Klíšťák Ixoderm (testováno na letním táboře - na jednom dítku vytaženo 38 klíšťat za 8 minut 🙂). Přípravek mají ve většině lékáren, stojí asi 250kč a vydrží několik let (dokud nevyschne).

Po každém vytažení klíštěte je důležité si zaznamenat datum vytažení klíštěte (informaci uschovat cca měsíc). Pokud se u dítěte nebo dospělého vyskytnou příznaky podobné chřipce nebo obecně v případě zdravotních problémů je důležité upozornit na nález klíštěte lékaře!!!

Zásadním účinkem přípravku je okamžité zneschopnění klíštěte bez vyvolání jakékoliv obranné reakce. Klíště nestihne zintenzivnit slinění či vyzvrátit obsah svých útrob do ranky. Tím se zabrání přenosu infekce při vyndávání klíštěte.

Dalším dosaženým účinkem přípravku Klíšťák Ixoderm je narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která se vytváří kolem hypostomu (klíštěcího sosáku) a jíž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází ke spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho současnému zpevnění do té míry, že je následně možné ho jednoduše a bezpečně odstranit. Takto ošetřené klíště je možné vyhodit do běžného komunálního odpadu.

Edukační video k přípravku: